fbpx

Najczęściej zadawane pytania

Oferujemy pomoc medyczną i konsultacje lekarskie dla pacjentów, u których zawiodła terapia tradycyjnymi środkami farmakologicznymi lub nie przyniosła spodziewanego rezultatu. Zapraszamy do kontaktu, jeśli cierpisz na jedną z poniższych dolegliwości:
 
Choroby układu ruchu
 
 1. Reumatoidalne zapalenie stawów
 2. Łuszczycowe Zapalenie Stawów
 3. Fibromialgia
 4. Choroba zwyrodnieniowa stawów i kręgosłupa
 5. Zespoły bólowe kręgosłupa
 6. Nadmierne napięcie mięśniowe
 7. Bóle pourazowe i przeciążeniowe układu ruchu

 

Choroby neurologiczne

 1. Padaczka
 2. Bezsenność
 3. Przewlekły ból
 4. Migrena
 5. Spastyczność w różnych jednostkach chorobowych
 6. Choroba Parkinsona
 7. Choroba Alzheimera
 8. Stwardnienie rozsiane
 9. Zespół Tourette’a
 10. Nerwica
 11. Uzależnienia w tym od alkoholu, leków i narkotyków
 12. Dystonie
 13. Neuralgie
 
Choroby układu pokarmowego

 1. Nudności i wymioty
 2. Zaburzenia łaknienia
 3. Zespół jelita drażliwego
 4. Refluks żołądkowo przełykowy
 5. Choroba Leśniowskiego Crohna
 6. Wrzodziejące zapalenie jelita grubego
 7. WZW typu C
 8. Wyniszczenie, niedobór masy ciała
 
Jak również:
 
 1. Choroby nowotworowe
 2. Astma
 3. Cukrzyca
 4. Borelioza
 5. Jaskra
 6. Wyniszczenie w przebiegu HIV/AIDS
 7. Zespół przewlekłego zmęczenia
 8. Choroby autoimmunologiczne
 
Powyższe schorzenia są najczęstszymi, z jakimi trafiają do nas pacjenci. Ale jeśli Twojego przypadku nie ma na liście – zadzwoń +48 694 929 494  Postaramy się pomóc.

 

Najprostszym i najszybszym sposobem aby dowiedzieć się czy terapia medyczną marihuaną jest dla ciebie, to bezpośredni kontakt z nami 
 
Zadzwoń +48 694 929 494
 
lub odezwij się do nas na Facebooku bądź Instagramie!
 
Po wstępnym zapoznaniu się z Twoimi dolegliwościami, możemy przekazać informacje, czy kwalifikujesz się do leczenia medyczną marihuaną 
W celu kwalifikacji do leczenia medyczną marihuaną musisz wykonać 3 bardzo proste kroki:
 
Krok 1 – Daj nam znać, że jesteś!
Napisz do nas na  terapiabiologiczna@gmail.com, zadzwoń na +48 694 929 494 lub odezwij się poprzez Facebooka bądź Instagram! Porozmawiamy o Twoich dolegliwościach oraz umówimy konsultacje lekarską 
 
Krok 2 – Konsultacja lekarska!
Musisz dostarczyć nam swoją dokumentację medyczną (rozpoznanie, przyjmowane leki, ostatnio wykonane badania wraz z wynikami czy wypisy ze szpitala). Na podstawie dokumentacji medycznej oraz odczuwanych dolegliwości, nasz lekarz podejmie decyzję o możliwości prowadzenia terapii z wykorzystaniem medycznej marihuany
 
Krok 3 – Pierwsze kroki w terapii!
Nasz lekarz będzie z tobą w stałym kontakcie i poprowadzi Cię przez pierwsze tygodnie terapii. Otrzymasz niezbędne recepty oraz pomożemy w ich realizacji. Udzielimy Ci rekomendacji w sprawie vaporyzatora, a nawet pomożemy w jego zakupie 
 
Prawda, że proste?

Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy.

Cena pierwszej wizyty stacjonarnej wynosi 350

Tak. Wszyscy nasi lekarze mają doświadczenie w tym zakresie. Dysponujemy wiedzą niezbędną do prawidłowego ustawienia terapii.

Podchodzimy indywidualnie do każdego pacjenta i zależy nam aby każdy z nich miał możliwość pełnego i aktywnego życia. Z tego powodu udostępniamy możliwość wizyt online, które polegają na telekonsultacji z lekarzem, który zapozna się z Twoją dokumentacją medyczną i przeprowadzi wywiad. Na tej podstawie będzie mógł ustawić terapię odpowiednią dla Ciebie!
 
Chcesz umówić wizytę?
Napisz do nas na terapiabiologiczna@gmail.com, zadzwoń na +48 694 929 494 lub odezwij się poprzez Facebooka bądź Instagram! Porozmawiamy o Twoich dolegliwościach oraz umówimy konsultacje lekarską

 

Weź ze sobą całą dotychczasową dokumentację medyczną, a w szczególności wyniki badań dotyczące schorzeń, które są aktualne i najbardziej uciążliwe.

Tak jak w przypadku każdego leku, istnieją ogólne przeciwwskazania do stosowania medycznej marihuany. Przede wszystkim są to:
 • choroby serca
 • niektóre choroby psychiczne
 • młody wiek (poniżej 21 roku życia)
 • ciąża
Lekarz każdorazowo podczas wywiadu zapyta Cię o Twoje dolegliwości, aby ustalić brak przeciwwskazań i ograniczeń w stosowaniu tej formy terapii.

Tak. Terapia medyczną marihuaną jest bezpieczna. Jeśli nawet występują jakieś objawy niepożądane, to są one delikatne, nieuciążliwe i przemijające.

Możemy wystawić receptę maksymalnie na 2 miesiące, jednak zalecamy, aby ten okres był krótszy. Przede wszystkim chodzi tutaj o utrzymanie kontaktu z pacjentem i modyfikowanie terapii (w razie potrzeby).

Nie. Konopie medyczne w Polsce traktowane są jako surowiec farmaceutyczny.

W każdej aptece prowadzącą sprzedaż leków narkotycznych. Jeśli masz problem ze znalezieniem odpowiedniej apteki, skontaktuj się z nami.

Ryzyko uzależnienia występuje, jednak jest takie samo jak w przypadku długotrwałego stosowania innych leków, np. przeciwdepresyjnych. Nie istnieją jednoznaczne badania, wykazujące procentowo ilość uzależnień u pacjentów. Wpływ na to w dużej mierze mają indywidualne uwarunkowania organizmu oraz to, czy pacjent stosuje się do wytycznych lekarza.

Skutki uboczne mogą pojawić się w terapii każdym jednym lekiem. Medyczna marihuana także może powodować skutki uboczne, jednak należy pamiętać, że w większości przypadków są one krótkotrwałe, nieuciążliwe i przemijające. Do najczęściej występujących skutków ubocznych należą: chwiejność nastrojów, zawroty głowy, nudności. Dlatego tak ważny jest kontakt z lekarzem w trakcie terapii, aby ustawić taką dawkę, która nie będzie wywoływać skutków ubocznych.

Jesteś zainteresowany prowadzeniem terapii konopnej u siebie?
Koniecznie sprawdź nasz cennik