fbpx

Dlaczego waporyzator jest lepszy niż tradycyjne palenie marihuany?

Palenie jest najpopularniejszym sposobem przyjmowania marihuany. Dodatkowo podczas palenia substancje czynne, kannabinoidy, szybko przedostają się do krwioobiegu, a więc szybko zaczynają działać. Warto jednak wiedzieć, że w dymie z marihuany, uwalnianym podczas palenia, znajduje się prawie 400 toksyn i substancji smolistych, również rakotwórczych, a wysoka temperatura niszczy cenne związki bioaktywne, dla których to pacjenci sięgają po marihuanę medyczną. Doskonałą alternatywą dla palenia jest waporyzacja, umożliwiające dostarczenie do organizmu kannabinoidów bez konieczności spalania suszu. Na czym polega waporyzacja i dlaczego waporyzator jest lepszy niż tradycyjne palenie marihuany?

Waporyzator – co to jest?

Waporyzator to urządzenie służące do podgrzewania suszu. Chodzi o to, by podgrzać susz do temperatury, w której będzie parował, ale nie będzie się spalał. Najbardziej optymalna temperatura to 200 – 220°C. Susz konopny paruje, a podczas parowania uwalniają się kannabinoidy. Wytworzona para wodna wnika, na zasadzie inhalacji, do organizmu pacjenta. Tak samo jak w przypadku palenia, tak i podczas waporyzacji substancje czynne bardzo szybko dostają się do krwioobiegu i szybko zaczynają działać.

Zalety korzystania z waporyzatora

Waporyzacja jest przede wszystkim o wiele zdrowszym sposobem przyjmowania marihuany niż tradycyjne palenie. Podczas waporyzacji nie wydzielają się substancje niebezpieczne dla naszego zdrowia, para nie podrażnia płuc, a dzięki odpowiedniej temperaturze marihuana medyczna w pełni zachowuje swoje właściwości terapeutyczne. To czyni waporyzację znacznie bardziej efektywną i ekonomiczniejszą niż palenie, podczas którego większość kannabinoidów ulega zniszczeniu na skutek zbyt wysokiej temperatury. Waporyzatory są wygodne w użyciu i pozwalają na dyskretne spożywanie medycznej marihuany, niemal zawsze, kiedy jest taka potrzeba. Urządzenie nie emituje dymu wyczuwalnego przez otoczenie, a ubrania nie wchłaniają zapachu dymu.

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Zobasz też

Polecane wpisy

Marihuana lecznicza – gdzie kupić?

Odpowiednie regulacje prawne umożliwiają lekarzom w Polsce przepisywanie pacjentom leczniczej marihuany. Na takie zmiany w przepisach czekało wielu pacjentów, zmagających się  różnymi schorzeniami, takimi jak przewlekłe bóle

Konopie w walce z AZS

AZS, czyli atopowe zapalenie skóry, jest przewlekłą, nawrotową chorobą zapalną skóry, objawiającą się silnym świądem, zaczerwienieniem i suchością skóry, która dodatkowo podatna jest na powtarzające się