Leczenie Alzheimera medyczną marihuaną

Medyczna Marihuana
Znane od setek lat właściwości konopi indyjskich obejmują również wsparcie w leczeniu rozmaitych chorób, dlatego sięgamy po nią w naszej klinice w Łodzi. Doświadczenia pacjentów i lekarzy wskazują, że jedną z dolegliwości zdrowotnych, w przypadku których pomocna może być medyczna marihuana, jest Alzheimer. W jaki sposób wykorzystuje się ją w przeciwdziałaniu tej ciężkiej chorobie o podłożu neurodegradycyjnym, która objawia się m.in. poprzez częściową lub całkowitą utratę pamięci? Czy konopie rzeczywiście są skuteczne, a jeśli tak, jakie mechanizmy o tym decydują? Zastosowanie marihuany medycznej w terapii przeciwko Alzheimerowi opisujemy w poniższym artykule.

Medyczna marihuana pomocna w leczeniu Alzheimera

Pochodzące z wysokich partii łańcuchów górskich w Pakistanie i Afganistanie rośliny obecnie uprawia się na całym świecie, również w warunkach szklarniowych. Choć w świadomości powszechnej konopie indyjskie są kojarzone przede wszystkim z właściwościami psychoaktywnymi, warto mieć świadomość, że w coraz większym stopniu wykorzystuje się je w leczeniu, m.in. Alzheimera, a wiele gatunków jest pozbawiona narkotycznego działania. Ma ona podłoże neurologiczne, a właśnie przy takich dolegliwościach w największym stopniu stosuje się medyczną marihuanę, po którą sięgamy także w naszej klinice w Łodzi. Przy okazji warto zaznaczyć, że o tylko jedna z wielu dolegliwości, w przypadku których sięga po konopie. Wśród chorób reagujących na podanie kannabinoidów można wymienić też m.in. nowotwór mózgu (glejak), epilepsję, depresję, stany lękowe, anoreksję, stwardnienie rozsiane czy różnego rodzaju zapalenia, w tym atopowe zapalenie skóry i świąd.
Choroba, o której mowa – Alzheimer – została nazwana nazwiskiem jej niemieckiego odkrywcy o imieniu Alois, który wyodrębnił ją po raz pierwszy w 1906 r. To jedna z form demencji i polega na obniżeniu sprawności intelektualnych, utracie pamięci i nieprzewidywalnych zmianach zachowania. Dotyczy przede wszystkim osób starszych w wieku powyżej 65 lat, ma nieuleczalny charakter i kończy się śmiercią. Choruje na nią ok. 30 mln osób na całym świecie, przy czym ok. 400 tys. w Polsce, jednak szacuje się, że wraz z upływem lat coraz więcej ludzi zacznie zapadać na Alzheimera. Jak się okazuje, wsparciem dla wielu z nich może być marihuana, która wspomaga leczenie tej przypadłości.

Właściwości medycznej marihuany w przeciwdziałaniu chorobie Alzheimera

Korzystne działanie konopi indyjskich w chorobie neurodegradacyjnej wynika z obecności w ich składzie kannabinoidów, czyli substancji wchodzących w reakcje z układem endokannabinoidowy, który odpowiada za wiele procesów zachodzących w ludzkim organizmie, w tym w mózgu. Ponieważ obejmują one również pracę neuronów mózgowych, marihuana może być skuteczna w ich regulacji, a to da się wykorzystać m.in. w leczeniu Alzheimera, co potwierdzają liczne badania i analizy naukowe.
O skutkach zastosowania konopi indyjskich w terapii świadczą m.in. wyniki badań zaprezentowane w 2007 r. na łamach czasopisma naukowego „British Journal of Pharmacology”. Zgodnie z nimi, kannabinoidy posiadają właściwości neuroochronne i zabezpieczają komórki przed rozpadem poprzez poprawę ich procesów regeneracyjnych, a jednocześnie ograniczają stany zapalne nerwów. Takie działanie wynika z podwyższonego poziomu neurotrofin oraz intensyfikacji neurogenezy, do czego doprowadza właśnie użycie marihuany w leczeniu, dlatego stosują ją również w naszej klinice w Łodzi. Według wyników omawianego badania, korzyści wynikające z zastosowania konopi indyjskich mogą być nawet większe niż ze środków typowo farmakologicznych.
Również badania wykonane przez Corbina Bachmeiera w 2013 r. wskazują, że marihuana może być z powodzeniem stosowana w terapii przeciwko takim dolegliwościom jak Alzheimer. Jej spożycie przekłada się bowiem na ograniczenie powstawania płytek pozakomórkowych i splotów wewnątrzkomórkowych, które są głównym powodem rozwijania się w organizmie choroby neurodegeneracyjnej. Co więcej, medyczna marihuana jest polecana także na późnym etapie, gdy dolegliwość się już mocno uwidoczniła, ponieważ może doprowadzić do spowolnienia jej rozwoju. Jednocześnie podkreślamy, że przywołaliśmy tylko nieliczne, wybrane rezultaty analiz niektórych naukowych – istnieje znacznie więcej doniesień potwierdzających korzystne działanie kannabinoidów w dysfunkcjach o podłożu neurologicznym.

Terapia Alzheimera z użyciem medycznej marihuany w Łodzi

Również osobiste doświadczenia pacjentów i lekarzy wskazują, że medyczna marihuana wspomaga leczenie choroby Alzheimera. Wiele cierpiących na nią osób i ich opiekunów zauważa poprawę po sięgnięciu po różnego rodzaju produkty zawierające kannabinoidy. Często pojawiają się relacje mówiące o tym, że zwiększyła się jakość życia pacjentów i zniknęły dolegliwości bólowe, a rozwój symptomów się spowolnił lub wręcz w ogóle zatrzymał. Co ważne, wielu pacjentów, opiekunów i lekarzy obserwuje poprawę u chorych niezależnie od tego, czy jednocześnie przyjmowane są inne leki. Zdajemy sobie z tego wszystkiego sprawę, dlatego w Spectra Med w Łodzi w szerokim zakresie wykorzystujemy konopie indyjskie w przeciwdziałaniu chorobie Alzheimera.

W naszej klinice prowadzimy terapie przeznaczone dla osób cierpiących na różne dolegliwości, w tym także neurodegradacyjne. Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w stosowaniu konopi indyjskich w walce z rozmaitymi problemami zdrowotnymi. Dobieramy medyczną marihuanę w odpowiednich ilościach i pozyskujemy ją wyłącznie od sprawdzonych, działających w pełni legalnie, certyfikowanych dostawców. Poza tym proponujemy liczne produkty z zawartością kannabinoidów, z czego część jest dostępna bez recepty. Zapraszamy do sprawdzenia naszego asortymentu i świadczonych usług osoby cierpiące na chorobę Alzheimera, które chcą rozpocząć leczenie, stosując medyczną marihuanę!

Jesteś zainteresowany prowadzeniem terapii konopnej u siebie?
Koniecznie sprawdź nasz cennik

Udostępnij post:

Zobacz też: