Stosowanie medycznej marihuany zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii w Polsce możliwe jest od 2017 roku. Natomiast z uwagi na złożony proces wprowadzenia leku na rynek w aptekach susz konopi indyjskiej pojawił się dopiero na początku 2019 roku.
Medyczna marihuana jako lek narkotyczny budzi wiele kontrowersji. Pacjent zadaje sobie w tym temacie wiele pytań: Jak zażywać? w jakiej dawce? I w ogóle w jaki sposób dawkować? aż na końcu…czy rodzina zaakceptuje moje leczenie? jak zareaguje na nie środowisko? czy będzie ono miało wpływ na moją pracę, prowadzenie samochodu?
Problem społeczny
Z uwagi na niedużą świadomość społeczeństwa i uprzedzenia związane z paleniem marihuany wiele osób odstępuje od stosowania takiej terapii- a to duży błąd, gdyż korzyści płynących z zażywania medycznej marihuany jest tak wiele- jak wiele problemów zdrowotnych.
Z powodu trudności w ustaleniu konkretnych jednostek chorobowych, w przypadku których medyczna marihuana może mieć korzystny wpływ na ich przebieg prowadzone są liczne badania. Doniesienia naukowe mówią o pozytywnym wpływie na wiele chorób między innymi: stwardnienie rozsiane (SM) i inne choroby neurologiczne, choroby w przebiegu których dochodzi do przewlekłego zespołu bólowego, chorobach onkologicznych- zarówno działanie przeciwbólowe, przeciwwymiotne oraz wspomagające łaknienie, w zaburzeniach snu, nawracających migrenach i wielu wielu innych…
Sposób podania
Produkt zakupiony w aptece wyłącznie na receptę jest pod postacią suszonych kwiatostanów roślin żeńskich, jest lekiem gotowym do podawania metodą wziewną (sugerowana forma podania to waporyzacja przy użyciu specjalnego urządzenia-waporyzatora). Waporyzator podgrzewa i utrzymuje odpowiednią temperaturę, w której parują substancje czynne. Nie dochodzi do spalenia suszu, więc omijamy ryzyko wdychania szkodliwych substancji oraz uzyskujemy szybki efekt działania z uwagi na wnikanie substancji czynnych przez błonę śluzową. Efekt działania leku osiągany jest już po około 30 minutach, a jak długo się utrzymuje? Zależy to od indywidualnych predyspozycji, jednostki chorobowej i celu jaki chcemy osiągnąć poprzez waporyzację. Nie zaleca się palenia medycznej marihuany za pomocą, tak zwanych skrętów,jointów, ponieważ wraz z substancjami czynnymi pacjent wdycha także szkodliwy dym z substancjami smolistymi uwalniany z tytoniem.
Jeśli masz pytania, potrzebujesz więcej informacji….skontaktuj się z nami.